ProQuest’ten Yenilikler

ProQuest, Ex Libris ve Alexander Street’in yeni kaynakları, sıra dışı sonuçlara ilham verebilmeniz için içerikleri derliyor, iş akışlarını sadeleştiriyor ve toplulukları bir araya getiriyor.

BROŞÜRÜ İNDİRİN VE BİZE HİKAYENİZİ ANLATIN 

Güvenlik amacıyla ve müşteri verilerinin korunması için, e-posta adresinizi bu formda düzenleme olanağını devre dışı bıraktık.

E-posta adresinizi güncellemek için lütfen göndererek tekrar kayıt olun yeni form.

Gizlilik düzenlemeleri, hesap oluştururken veya hizmetlerimizi kullanırken toplanan kişisel bilgileri toplamaya, saklamaya ve kullanmaya devam etmenizi onayınızı almamızı gerektirir.

*  Kişisel bilgilerimin toplanması ve kullanılmasına Gizlilik Politikası. Hizmet kullanımının tabi olduğunu kabul ediyorum şartlar ve koşullar.

 Sıra Dışı Hikayeler

Sıra Dışı Keşifler

Doktora adayı Zack Turpin, “Manly Health” başlığı altında erkeklere yönelik, 19. yüzyıldan kalma fitness makalelerini keşfetti. Bunlar Mose Velsor’un kaleminden çıkmıştı – yani Amerikalı şair Walt Whitman’ın rumuzu. ProQuest Historical Newspapers’ın bir hayranı olan Turpin, orada “Mose Velsor” ismini aradı ve buldukları Whitman’ın kariyerindeki kritik bir dönemi anlamak için aydınlatıcı oldu.

Hikayenin tamamını okumak için broşürü indirin.

Sıra Dışı Bakış Açıları

Profesör Matt Delmont, Afrikalı Amerikalı deneyimine ait gündelik detayları öne çıkardığı, övgü toplayan bir dijital proje yarattı: “Black Quotidian”. Bu proje, ProQuest Historical Black Newspapers koleksiyonunda dijitalleştirilmiş gazetelerden makalelerle dolu. Delmont, “Siyahilere yönelik gazeteleri okumak, mücadelenin günlük yaşamın bir parçası olduğu, ama buna rağmen insanların zihninde sürekli baskın olmadığı, daha zengin bir tarihe yolculuk etmek için iyi bir yöntem,” diyor.

Hikayenin tamamını okumak için broşürü indirin.

Sıra Dışı Kültür + Dil

Vilsoni Hereniko, doğup büyüdüğü Polinezya adası Rotuma’ya saygı duruşu niteliğindeki “The Land Has Eyes”’ı 2004’te yazdı ve yönetti. Film önce film festivallerini dolaştı, ardından ortadan kayboldu. Daha sonra Alexander Street “The Land Has Eyes”’ı keşfetti ve ona ProQuest’in, dünyanın her yerindeki bilim insanları için derlenmiş antropoloji koleksiyonunun bir parçası olarak yeniden hayat verdi.

Hikayenin tamamını okumak için broşürü indirin.

  

    Daha iyi araştırma… daha iyi öğrenme… daha iyi kavrama. ProQuest insanların kendi dünyalarını küçük ya da büyük şekillerde değiştirmesine olanak veriyor. Sizin kütüphaneniz hangi sıra dışı hikayeye ilham verdi? Bize hikayenizi anlatırsanız onu dünya çapındaki ProQuest müşterileriyle paylaşmaktan mutluluk duyacağız!

 

 
 
 

İlgili Ürünler

ProQuest Historical Newspapers

ProQuest Historical Newspapers™, tarihleri 18. yüzyıla kadar eskiye giden dikkate değer gazeteleri, tam metinli ve tam resimli olarak sunan eksiksiz dijital gazete arşivi.

Daha fazla bilgi alın

Alexander Street Antropoloji Koleksiyonu

Alexander Steet, antropoloji çalışmaları için kapsamlı multimedya kaynaklarını oluşturuyor ve derliyor. Bunlara etnografik videoların en geniş koleksiyonu ve daha önce yayınlanmamış arşivsel saha materyalleri de dahil.

Daha fazla bilgi alın